Już za moment rozpocznie się największy festiwal filmów dokumentalnych, a my tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy do kina Rejs w dniach 17-19 maja na pokazy w ramach Weekendu z 21. Millennium Docs Against Gravity. fot. Naturalna dzikość serca W trakcie przeglądu będzie można zobaczyć sześć nietuzinkowych tytułów, które pozwolą widzom zanurzyć się w niesamowite, inspirujące, a czasem zupełnie nieznane historie. Wśród nich pojawi się opowieść o norweskiej rodzinie, żyjącej z dala od cywilizacji, którą tragedia zmusza do powrotu na łono społeczeństwa (Naturalna dzikość serca), a także pierwszym światowym turnieju piłki nożnej kobiet - wymazanym na blisko 50 lat z kart historii (Copa 71). Wspólnie z Alexem Winterem przyjrzymy się temu, jak przez lata ewoluowała jedna z największych internetowych platform (Efekt YouTube’a), a za sprawą dokumentu Łukasza Rondudy i Dawida Nickela sprawdzimy, czy młodemu pokoleniu uda się pojednać, podzieloną klasowo od lat 90. XX wieku, scenę klubową w Polsce (Rave). Zajrzymy też do kalifornijskiej kliniki dla kolibrów, którą Terry Masear prowadzi w swoim domu i ogrodzie (Każda mała rzecz), a dzięki niepublikowanym wcześniej osobistym wspomnieniom, archiwalnym filmom i rodzinnym zdjęciom poznamy słodko-gorzką historię sławnej, nazywanej szóstym Stonesem, niemieckiej modelki i aktorki (W ogniu. Historia Anity Pallenberg). fot. Każda mała rzecz Bilety na pokazy dostępne są w kasie kina oraz sprzedaży online. Harmonogram seansów:17 maja (piątek) godz. 16:00 - Efekt YouTube’a17 maja (piątek) godz. 18:00 - Copa 7118 maja (sobota) godz. 18:00 - Naturalna dzikość serca18 maja (sobota) godz. 20:00 -W ogniu. Historia Anity Pallenberg19 maja (niedziela) godz. 14:00 - Każda mała rzecz19 maja (niedziela) godz. 16:00 - Rave Gorąco polecamy nie tylko miłośnikom kina non-fiction!
Wierzymy, że kino może zmieniać świat i ludzi, że kształtuje poglądy, weryfikuje przekonania, sprawia, że rozmawiamy i szukamy rozwiązań. Dlatego tak bardzo lubimy spotykać się PO FILMIE. W niedzielę, 12 maja, zapraszamy na jeden jedyny pokaz dokumentu "Misja", a po nim na debatę z udziałem zaproszonych gości. Początek seansu o godzinie 16.00.

Majowym arcydziełem prezentowanym w ramach przeglądu "Krótka historia polskiego kina" będzie filmowa ballada z 1967 roku "Słońce wschodzi raz na dzień" w reżyserii Henryka Kluby.

Zapraszamy na majowe seanse DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej. Czwartkowe spotkania w nadchodzącym miesiącu wypełnią nowe dzieła mistrzów światowego kina, olśniewające debiuty, jak i nietuzinkowe produkcje zza naszej północno-wschodniej granicy.

Z ogromną radością zapowiadamy retransmisję znakomitego spektaklu prosto z londyńskiego West Endu. W najbliższą sobotę, 4 maja, zapraszamy na jeden jedyny pokaz monodramu w wykonaniu Andrew Scotta.

Za dni parę rozpocznie się najpiękniejszy miesiąc roku. Pogoda oby łaskawsza, dni coraz dłuższe, łatwiej będzie zaplanować spacer do kina, najlepiej dłuższą trasą przez pobliski park, a i wieczorne powroty po seansie będą przyjemniejsze, kiedy noc nad nami nie całkiem jeszcze czarna. Na długi weekend i na cały maj przygotowaliśmy dla was przebogaty filmowy rozkład Rejsów. Zaplanujcie ten czas z nami...

Naszych najmłodszych widzów i ich opiekunów tradycyjnie już zapraszamy na familijne warsztaty plastyczne.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną projekcję filmu o Simonie Kossak, która odbędzie się w ramach projektu "Shinrin Yoku, czyli kąpiele leśne nie tylko dla seniorów".

Kino jest dla nas miejscem spotkań, a filmy doskonałym pretekstem do rozmowy. Naszą tradycją są debaty PO FILMIE z udziałem zaproszonych gości, w trakcie których - zainspirowani pokazem - dyskutujemy na ważne społecznie tematy.

Kontynuujemy drugą część cyklu "Krótka historia polskiego kina: twórcy osobni". Bohaterami kwietniowej odsłony będą Jerzy Skolimowski i jego "półkownik" "Ręce do góry".

W kwietniu w trakcie "Podróży ze sztuką" odwiedzimy "Osobliwy świat Hieronima Boscha".